Autor zdjęcia/źródło:
8 kosmetyków z apteki @Pixabay
Produkty z apteki mają wiele zalet, które rzadko doceniamy. Szkoda, bo działają jak reklamowane, drogie kosmetyki, a są dużo tańsze. Zobacz dlaczego tych 8 produktów z apteki warto zawsze mieć w kosmetyczce.
Lubimy kosmetyki w ładnych opakowaniach, reklamowane jako zawierające najnowsze składniki i działające cuda z naszą urodą. Półki w łazience i na toaletkach często obfitują w wiele kremów, żeli czy olejków. W porządku, tylko co jeśli chcemy mieć niektóre z nich przy sobie także wciągu dnia? Mamy dwa wyjścia. Pakujemy i rozpakowujemy codziennie kosmetyczkę, którą nosimy w torebce. Pomijając niewygodę tych czynności, kosmetyczka jest zwyczajnie duża i ciężka. Czasem do ulubionych kosmetyków dostajemy miniaturki, jednak szybko się wyczerpują. Na szczęście istnieje rozwiązanie nr 2! Produkty z apteki. Często działają identycznie lub nawet lepiej niż reklamowane kosmetyki produkowane przez wielkie koncerny. Te z apteki zazwyczaj mają prostszy skład, a są bogate w związki, które dobrze wpływają na skórę. Zobacz, które niedrogie kosmetyki lub wyroby medyczne z apteki z powodzeniem zastąpią Ci ulubione kosmetyki i pozwolą skomponować kosmetyczkę do torebki, by była mała i lekka. My mamy, wiemy co to znaczy, prawda?
8 rzeczy z apteki do kosmetyczki w torebce
- Preparaty z lanoliną– jeśli masz przesuszoną skórę dłoni, zadzierające się skórki czy spierzchnięte usta – przyda Ci się w torebce jedna mała tubka z kremem zawierającym oczyszczoną lanolinę. Działa ona nawilżająco i natłuszczająco, nie uczula. Niektóre preparaty mają dodatkowo witaminę F, która wzmacnia działanie lanoliny.
- Witamina C w kroplach dla dzieci– to co jest dobre dla zdrowia i odporności dziecka, jest też kosmetykiem dla skóry dorosłej osoby. Krople z witaminą C, to właściwie serum dla skóry, zawierające antyoksydanty, poprawiające kolor skóry i ją odżywiające.
- Preparaty do zwalczania obrzęków nóg i żylaków– preparaty, któe zawierają heparynę – substancję działającą przeciwzakrzepowo, dobrze sprawdzają się przy pielęgnacji… twarzy ze skórą naczynkową.
- Lek na trądzik– w aptece znajdziesz kilka skutecznych preparatów na trądzik. Jeden z nich zawsze warto mieć w kosmetyczce. Każda z nas pewnie doskonale zna to uczucie, kiedy w środku dnia lub przed wieczornym wyjściem, na środku twarzy pojawia się okropny pryszcz? Okazuje się, że preparaty z apteki radzą sobie z wypryskami równie dobrze jak drogie kosmetyki. Wysuszające działanie składników zawartych w produkcie sprawia, że pryszcz zniknie lub bardzo się zmniejszy w kilka godzin. Kluczem do sukcesu jest posiadanie go zawsze przy sobie, bo moment zaaplikowania ma wielkie znaczenie.
- Maść do oczu– na przesuszone spojówki zawierającą witaminą A. Kupisz ją bez recepty. Jest gęsta, niezbyt przyjemna kiedy stosujesz ją zgodnie z przeznaczeniem. Jednak zawartość witaminy A i dość gęsta konsystencja sprawią, że maść świetnie sprawdzi się jako krem pod oczy, nawet pod makijaż. Witamina A ma świetne działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające.
- Olejek rycynowy– oprócz działania leczniczego, ma walory kosmetyczne. Świetnie odżywia rozdwajające się paznokcie! Kto stosuje lakier hybrydowy przez dłuższy czas, wie o czym mowa. Rycyna dobrze też wpływa, na tak modne teraz, gęste brwi – stosowany regularnie zdziała cuda.
- Witamina E w kapsułach– przyniesie ulgę bolącemu gardłu, spierzchniętym ustom. Maść z witaminą E – jest niezastąpiona podczas kataru, kiedy skóra wokół nosa jest czerwona i szczypie.
- Żel ze świetlikiem– w mikroskopijnym pudełeczku lub tubce, przynosi ukojenie zmęczonym oczom w czasie pracy przy komputerze. Przydaje się także podróży samolotem, chwali go nawet i zawsze ma przy sobie jedna z naszych najlepszych modelek. To chyba najlepsza rekomendacja preparatu do pielęgnacji skóry wokół oczu.
Mamy nadzieję, ze tych kilka leków i kosmetyków z apteki przypadnie wam do gustu. Jest to propozycja produktów, niedrogich, w małych opakowaniach, a niektóre są nawet wielofunkcyjne. My już korzystamy z niektórych „wynalazków”. Coś dorzucicie do naszych pomysłow?
>>> Czytaj też:
10 rzeczy, których lepiej nie przechowywać w łazience. Jesteście ciekawi?